Rozhovor: Fitness mi dáva to, čo potrebujem!

Máme pre vás inšpiratívny rozhovor s fitness trénerkou Simou. Prečítajte si, AKO a PREČO chytilo fitness Simonu Jakubičkovú za srdce.

Ako si spomínaš na svoje začiatky? Pamätáš si na deň, keď si prvýkrát držala v ruke činku?

Cvičiť som začala asi pred dvoma rokmi. Začínala som s trénerkou, ktorá ma naučila správnu techniku. Nebolo to na začiatku ľahké, ale verila som si. Potom som šla robiť do Čiech, kde som sa pomaličky učila sama cvičiť.

Kedy a prečo si sa rozhodla stať fitness trénerkou?

Po pol roku som sa vrátila z Čiech, mala som veľa času na to, aby som rozmýšľala, čo budem robiť ďalej. Začala som znova chodiť trénerke, spoznala som nových  ľudí, ktorí ma naviedli na cestu, ktorou som chcela ísť.

Spravila som si trénersky kurz a vtedy som si uvedomila, že to je to, čomu sa chcem venovať. Chcem pomáhať ľuďom, ktorí nevedia ako začať. Verím, že každému sa môže splniť všetko to, o čom sníva. Len musí veriť a usilovne na sebe pracovať.

Prečo práve fitness? Nikdy ťa nelákali iné druhy športov?

Od mala športujem, profesionálne som plávala ako dieťa, na základnej škole som chodila asi na každú súťaž. V 13stich som začala hrať futbal v rodnom meste Topoľčany a  v 18stich rokoch som sa dostala do reprezentácie Slovenska ako brankárka.

V 20tich rokoch som šla do prvoligového tímu Spartak Myjava, ktorý je tretí najlepší na Slovensku. A pri fitness som ostala preto, lebo mi to pomohlo schudnúť 10kg a udržujem si svoju váhu už rok stým, že si doprajem aj sladké veci, aj pizzu 😀 .

Ako by si úplnému nováčikovi vo fitness vysvetlila podstatu posilňovania? Je vhodné aj pre ľudí s nadváhou?

Vo fitness ide v prvom rade o životný štýl, ktorého cieľom je telesná zdatnosť, zlepšenie konceptu postavy, ale s menším zameraním na rast a zväčšovanie svalovej hmoty ako je tomu v kulturistike.

Samozrejme aj ľudia s nadváhou môžu navštevovať fitness centra, ale cvičia predovšetkým na kardio-strojoch (bežiace pásy, bycikle, orbitrek..) alebo jednoduché cviky s vlastnou váhou.

Jedným z dôvodov tvojho rozhodnutia venovať sa fitness bolo, že si chcela schudnúť. Treba dodržiavať špeciálne zásady aj v stravovaní?

Ak chce žena schudnúť, dôležité je, aby bola v kalorickom deficite. To znamená že výdaj energie je väčší ako príjem. Neodporúčam žiadne spalovače tukov, narúša metabolizmus. Radšej peniaze investujte do zeleniny.

Čo by si odkázala našim čitateľom na záver?

V živote prichádzajú rôzne chvíle, pekné aj ťažšie. Dôležité je nikdy sa nevzdávať a veriť, že všetko sa deje tak, ako to je správne a dobré. Osobne som presvedčená, že viera človeka vo svoje túžby a sny spojená s patričnou dávkou námahy, môže priniesť len úspech a spokojnosť.

Komentáre